úvodní » Družiny » Neaktivní » Žluté rosničky » Výprava do Českých Budějovic


Výprava do Českých Budějovic

V sobotu dne 12. 12. (hezký datum :-) ) se naše družinka Žlutých rosniček vydala do krásného města České Budějovice. Jelikož zde Magda studuje, tak rádkyně napadlo, že bychom toto město mohly lépe poznat i my.

V sobotu ráno jsme se s batohy na zádech sešly u klubovny a společně vyrazily na křižovatku, odkud jsme jely na vlakové nádraží do Příbrami a z Příbrami vlakem pěkně až do Budějic :-). Cestou jsme pojídaly připravené svačinky od maminky :-) a kochaly se krajinou z okna kupé. Až nám příjemná paní průvodčí :-) řekla, že na další zastávce vystupujeme. V Budějovicích jsme měly zajištěné ubytování ve volnočasovém centru, kde nás hned po našem příchodu ubytovali do 3 pokojů. Po chvíli nám Maruška s Magdou oznámily, že do bazénu, do kterého jsme se všechny moc těšily, půjdem už dneska... joooo :-). Cestou k aquaparku jsme se ještě stavily na hejbacím mostě... to byl zážitek :-)! Všechny jsme na teď vyskočily a po doskočení zpět na zem se most začal nepatrně hýbat, až jsme takhle skočily 20krát a hýbání bylo hned patrnější:-).

V bazénu to bylo super! Byly tam skokanské můstky, kterým většina z nás neodolala... sice jsme si mohly skočit jen z nejnižšího, ale i tak to bylo fajn. Byl tam také tobogán, byl docela pomalý, ale s dobrou taktikou jak jet rychle, a nebo naopak pomalu, byl i tobogán super. Nechyběla ani pára, vířivka a dlouhý plavecký bazén. A tak to nějak rychle uteklo, až jsme musely zamířit ke sprchám a pak k sušičům vlasů a zpět do ubytovny. Na pokojích jsme všichni netrpělivě čekaly na večeři á la MaM :-). Když jsem přišly do kuchyně , byl zde prostřený stůl a uvařené těstoviny buď se sýrovou omáčkou, nebo kečupem. Mňam, to je super, řekly jsme si všechny a čekaly na Magdu, která zde s námi ze záhadného důvodu nebyla... až se rozrazily dveře, ve kterých stála Magda se třemi pizzami v ruce... To bylo překvapení! Takže nakonec nejen dobré těstoviny ale i pizza k tomu. To jsme si ale daly a naplnily svoje bříška až do posledního místečka.

Po večeři jsme ještě vyrazily do města. Chvíli jsme se dívaly na bruslící lidi na náměstí... je zde totiž udělané kluziště, ale jelikož brusle jsme sebou neměly, tak nám muselo postačit jen to dívání se na ostatní. Poté jsme si obešly zdejší náměstí, objevily jsme pár moc pěkných obchodů, do kterých bychom zejtra chtěly ještě zajít :-), až jsme došly zpět k ubytovně. Večer už jsme měly volnou zábavu, zahrály jsme si Dančou a mnou připravenou hru s otázkama a odpověďma a poté vyčistit zuby a šup do postelí.

V neděli ráno jsme posnídaly, měly jsme rohlíky s nutelou a kdo chtěl, tak i se salámem a sýrem. Poté jsme vyrazily do města po obchodech. Stavily jsme se ve vyhlídnutých ze včerejška, v některých i 2krát :-), až jsme dorazily do takového většího centra, kde jsme měly rozchod. Po příchodu do ubytovny na nás už čekala Maruška, která s námi do města nešla a uklidila za nás pokoje (díky, Maru :-)), rádkyně udělaly oběd v podobě gulášovky a hrachovky s chlebem, na kterém jsem si všechny moc pochutnaly. Pak už jen dozabalit si věci do batohů a jít na nádraží, ze kterého nám v 15:00 hodin jel vlak. Rozloučily jsme se s Magdou, která zde zůstala, a vlak se rozjel. Do Příbrami, kde byla naše konečná, jsme přijely asi v 5 hodin večer. Zde na nás čekali rodiče s auty a rozjeli jsme se domů. Byla to moc pěkná výprava se spoustou zážitků :-)!

Štěpa