úvodní » Družiny » Neaktivní » Žluté rosničky » A je to tu zas, velikonoční čas... :-)


A je to tu zas, velikonoční čas... :-)

Proto naše družinka Rosniček ani chvíli nezahálela a vyrazila si v tom krásném, prosluněném Velkém pátku na velikonoční výpravu.

Sešly jsme se skoro v kompletním počtu v jedenáct hodin dopoledních a vyrazily. Každá z holek splnila svůj úkol k této výpravě, a to donést nějakou potravinu. Proč?  To se dozvíme dále…J

Nejprve jsme vyrazily přes Holanku směrem na Buda a pak dále k Oborům. Mně a Magdě byl cíl této výpravy zcela jasný, ale protože pro holky to byl velký tajem, po cestě jsme se nevyhnuly otázkám typu: „A kam jdeme?“, „A co tam budeme dělat?“, „A kdy už tam budem?“  Můžu říci, že expertem na tázání se, byla Eliška;). Asi po hodince a nějakých těch minutkách jsme k cíli a to docela svižným krokem dorazily. Svěží  jarní louka se pro nás rázem stala vytouženým cílem. Uprostřed louky nás překvapil překrásně nastrojený picnick (za jehož připravení děkujeme Báře a Nadě), proto také ty nanesené již zmíněné potravinyJ. Po cestě nám už vyhládlo, a proto jsme se usadily (někdo i do „bobků„ od místních zajíců, viď Magdí?.. To mi připomíná, že Magda měla celou tuto výpravu přezdívku BobekJ) a s chutí se pustily do všech dobrot.

Když jsme si napraly svoje pupiky, tak jsme si zahrály pár velikonočních her, kde jsme se dozvěděly, že třeba ve Finsku chodí děti koledovat přestrojené za čarodějnice, že v dřívějších dobách dávali lidé do hrobů vajíčka, jako symbol znovuzrození, také proč je symbolem Velikonoc třeba zrovna takový beránek, jak se koledovalo dříve a spoustu dalších. Pak někdo přišel s návrhem na hru na schovávanou, proto část vyrazila hrát na schovku ,  zbytek zůstal na dece a povídal si. Nechyběla ani hra na Mrazíka, u které jsme se stihly pěkně zadýchat nebo Vymění se všichni ti,...

Čas ale plynul a my už jsme se pomalu sbalily a vydaly na zpáteční cestu. Danča s Luckou se odpojily s tím, že to domů mají kousek.  Při zpáteční cestě už jsme byly uťapané a znavené, ale v pořádku jsme po páté hodině dorazily až do Višňové. Výprava se určitě povedla a my prožily příjemné odpoledne!

Maruška