úvodní » Často kladené otázky


Často kladené otázky

Vážení rodiče i vy ostatní, kteří čtete tyto řádky. Jsme velmi rádi, že jste při prohlížení našich stránek došli až sem. Věříme, že Vaše otázky zvládneme zodpovědět. Pokud Vás napadnou další, neváhejte a napište nám na jednu z těchto adres

Mirka Šimonovská – +420 607 626 792, simonovska.mirka@gmail.com

Patrik Plavec – +420 728 669 884, plavec.patrik@gmail.com

Eliška Bumbová – eliska.bumbova@seznam.cz

Daniela Plavcová – +420 722 655 521, daniela.plavcova@gmail.com

Co je to schůzka?

Schůzka je pravidelné setkávání družinky. Obvykle jedenkrát za týden na 1,5 až 2 hodiny.

Více informací

Co se dělá na skautské schůzce?

Program na schůzce je vždy pestrý, děti jsou zaměstnány pohybovými i klidovými hrami, sportem, výtvarnou činností atd. Schůzky se uzpůsobují počasí – když to jde, probíhají venku, když je počasí nepříznivé, jsme v klubovně.

Více informací

Co mají mít děti s sebou na schůzku?

Především vhodné oblečení, které si mohou umazat. Dále tužku, skautský zápisník, šátek, uzlovačku a KPZ. Další pomůcky sdělí dětem rádce jeho družiny.

Více informací

Co je to KPZ?

Zkratka pro „krabičku poslední záchrany“.Malá krabička, např. od zápalek nebo bonbonů, ve které jsou různé věci „poslední záchrany“ - jehla a nit, napínáček, malá tužka, provzek, zápalky a škrtátko... KPZku si má každý vytvořit podle sebe nebo po dohodě se svým rádcem.

Více informací

Je dobré investovat do drahého vybavení na tábor?

K dražšímu táborovému vybavení patří především spací pytel. Je na zvážení každého rodiče, kolik peněz chce do tohoto vybavení vložit. Pokud je pravděpodobné, že dítě bude na tábory jezdit, popř. celá rodina pobývá ráda v přírodě, vyplatí se investovat. Přestože vždy táboříme v červenci, kdy noční...

Více informací